blank

Rosalie van Mierlo (assistent-docent)

“Home is where the heart is.”

Wat is jouw inspiratie om assistent te zijn?
Na werkzaam geweest te zijn in het speciaal basisonderwijs en het internationale onderwijs ben ik aan mijn nieuwe pad als coach en counsellor begonnen bij de ACC. De affiniteit met het onderwijs blijft en dat is mijn drijfveer om nu de coaching en counselling met het onderwijs te verbinden. Een stukje meelopen op het levenspad van anderen vind ik een van de mooiste dingen in het leven. Of dit nu kleuters, pubers, studenten of volwassenen zijn. Ik vind het dan ook prachtig dat deze positie om de ACC-docenten te assisteren op mijn pad is gekomen.

Mijn achtergrond
Als internationale docent heb ik de afgelopen twintig jaar het voorrecht gehad om in vijf verschillende landen te wonen en te werken. Samen met mijn man hebben wij onze twee prachtige adoptiedochters tweetalig mogen opvoeden. Door deze ervaringen heb ik een diep inzicht gekregen in de unieke uitdagingen en kansen die een expat-levensstijl met zich meebrengt. Dit is in mijn coaching dan ook de grootste groep cliënten die ik begeleid. Ik pendel heen en weer tussen onze inmiddels studerende dochters in Nederland en mijn man die leiding geeft aan een internationale school in Casablanca.

Waarom ik heb gekozen voor de ACC?
Ik was op zoek naar een Engelstalige online opleiding en de ACC is een Nederlandse organisatie met een internationale kijk, waarbij ik de opleiding ook nog in het Engels kon volgen. De ACC sprak mij aan als een warme, menselijke organisatie en in de praktijk is dit ook gebleken. Op dit moment rond ik Coaching and Counselling Year 2 af. Het heeft mij als mens zoveel gebracht om deze opleiding te volgen. De kijk naar wie er achter de persoon zit, dat je echt mag en eigenlijk moet zijn wie je bent om vervolgens het beste uit je zelf naar voren te halen om daardoor de coach te zijn die je wilt zijn.

Wie is mijn held en waarom?
Kinderen en met name peuters en kleuters zijn mijn helden. De originele en oprechte kijk die zij op de wereld hebben, de reactie en het gedrag dat daarmee gepaard gaat als zij op onderzoek uit zijn, vind ik zo krachtig dat dit allemaal mijn helden zijn!